Napříč Českou republikou je rozeseto celkem 16 pracovišť NCK MATCA z akademické a průmyslové sféry, které spojuje výzkum a vývoj pokročilých technologií.

Akademické subjekty:

FZU TUL IPP UPOL HiLASE CHV IT JČU MUNI

Komerční subjekty:

HVM BaL LET CZUB CARDAM SIGMA VS

TUL IT IPP FZU BAL HVM LET HiLASE CARDAM JČU SIGMA MUNI UPOL VS CZUB CHV

L.E.T. Optomechanika Praha, spol. s r.o. je společnost specializovaná na potahování tenkých vrstev, optometrii, fotolitografii a optické komponenty. Společnost poskytuje kompletní řešení včetně instalace a přesného umístění optických prvků. Disponuje vybavením a technologií pro výrobu různých druhů substrátů pro optografii a povlakování. Společnost používá pokročilou technologii tenkovrstvého povlaku určeného pro optiku nebo elektrotechniku. Vyrábí různé optické prvky s rovinnými nebo poloměrovými povrchy s různými typy prvků, plochého skla, filtrů, rohoží a kondenzátorů. Vyrábějí také různé okuláry a pravítka okuláru, jemné stupnice, kodéry a kalibry, jakož i doplňky mikroskopů.

L.E.T. pracuje na národní i mezinárodní úrovni a spolupracuje s univerzitami a dalšími společnostmi. Zákazníci se nacházejí v Německu, Švýcarsku, Francii, Nizozemsku a Belgii. Úspěšně se účastnila několika projektů. Příkladem je projekt chipCAT zaměřený na návrh tenkovrstvých nanokatalyzátorů pro technologii palivových článků.