Konsorcium NCK MATCA se za dobu své existence znatelně rozrostlo a z původních sedmi zakládajících členů je v současné době napříč celou Českou republikou rozeseto celkem 20 pracovišť NCK MATCA z akademické a průmyslové sféry, které spojuje výzkum a vývoj pokročilých technologií.

Rádi bychom i nadále pokračovali v dosud velmi perspektivní spolupráci a aplikovaném výzkumu, a i nadále propojovali akademickou a průmyslovou sféru. Proto byla v dubnu tohoto roku podána přihláška do druhé veřejné soutěže Programu Národní Centra Kompetence, vyhlášené Technologickou agenturou České Republiky (TAČR). Do navazujícího NCK MATCA 2 s námi vstupují nejenom všechna současná pracoviště našeho konsorcia, ale také čtyři noví partneři (Ústav pro hydrodynamiku AV ČR, v. v. i., SHM, s. r. o., ad-tech s.r.o. a Advanced Metal Powders s.r.o.).

Výsledky soutěže budou známy do 30. listopadu 2022.

Akademické subjekty:

FZU TUL IPP UPOL HiLASE CHV IT JČU MUNI UFCH JH BC IH

Komerční subjekty:

HVM BaL LET CZUB CARDAM SIGMA VS OZM FNM SHM ADT AMP

TUL FNM BC OZM UFCH JH IT IPP FZU BAL HVM LET HiLASE CARDAM JČU SIGMA MUNI UPOL VS CZUB CHV

SHM, s. r. o. působí na trhu průmyslové přípravy PVD povlaků již od roku 1993. Kromě rozvoje vlastních PVD technologií, společnost rozšířila především nabídku odborných a zákaznických služeb, které významně zvyšují technický i ekonomický efekt u koncového uživatele. Společnost SHM nabízí 4 oblasti služeb: PVD Povlaky, Úpravy povrchů, Služby a Výzkum.

SHM sídlí ve vlastním areálu v Šumperku, který byl v r. 2017 rozšířen o moderní multifunkční budovu a současně byl celý výrobní prostor renovován a přizpůsoben novým technologiím a zrychlenému průběhu výroby. Společnost vyznává principy odpovědného podnikání vůči zaměstnancům, zákazníkům, dodavatelům, regionu a udržitelnému rozvoji celé společnosti i krajiny.