Konsorcium NCK MATCA se za dobu své existence znatelně rozrostlo a z původních sedmi zakládajících členů je v současné době napříč celou Českou republikou rozeseto celkem 24 pracovišť NCK MATCA z akademické a průmyslové sféry, které spojuje výzkum a vývoj pokročilých technologií.
Díky úspěchu ve veřejné soutěži Programu Národní Centra Kompetence (2022), vyhlášené Technologickou agenturou České Republiky (TAČR), pokračujeme v dosud velmi perspektivní spolupráci a aplikovaném výzkumu v NCK MATCA 2, které se úspěšně rozšířilo o 4 další partnery (Ústav pro hydrodynamiku AV ČR, v. v. i., SHM, s. r. o., ad-tech s.r.o. a Advanced Metal Powders s.r.o.).
Akademické subjekty:
Komerční subjekty:
BENEŠ a LÁT a.s. (BaL) je tradiční rodinná česká průmyslová společnost, zaměřená na oblast zpracování materiálů, mezi které patří zejména různé technologie odlévání (lehké a neželezné kovy), vstřikování plastů, obrábění a montáže. Její hlavní výhoda je založena na technických znalostech a dlouholetých průmyslových zkušenostech (více než 80 let v oblasti zpracování neželezných materiálů). Společnost BaL umožňuje poskytovat svým zákazníkům širokou škálu služeb, počínaje samotnými návrhy materiálů, designovými návrhy, prototypováním, laboratorním testováním, vývojem sériových nástrojů a výroby, až po výrobu, montáž a dodávky finálních dílů po celém světě.
Zákazníci společnosti BaL jsou z oblasti průmyslu, jako je automobilový průmysl, telekomunikace, doprava, hydraulika a další odvětví. V oblasti výzkumu a vývoje je BaL dlouhodobým partnerem pro materiálový a technologický přenos poznatků, který je založený na dlouhodobém a hlubokém technickém zázemí týmu pro výzkum a vývoj. Protože je tento tým začleněn do struktury firmy, profituje z přímé spolupráce s výrobou (lití, vstřikování plastů, obrábění a jiné) a dalšími kroky v raných fázích vývoje.
Dostupné technologie a kapacity týmu pro výzkum a vývoj jsou například simulace zpracování počítačového materiálu (Magma SW), materiálové laboratoře vybavené skenery CT a RTG (například GE X-krychle), 3D CMM (Zeiss, Wenzel), spektrometry (například Q4 Tasman) a další. Nejnovější investicí do materiálového inženýrství / prototypování je nejmodernější stroj na aditivní výrobu (EOS print M290), který zahrnuje všechny předzpracované svazky SW, technologie a zařízení pro následné zpracování.