Konsorcium NCK MATCA se za dobu své existence znatelně rozrostlo a z původních sedmi zakládajících členů je v současné době napříč celou Českou republikou rozeseto celkem 20 pracovišť NCK MATCA z akademické a průmyslové sféry, které spojuje výzkum a vývoj pokročilých technologií.

Rádi bychom i nadále pokračovali v dosud velmi perspektivní spolupráci a aplikovaném výzkumu, a i nadále propojovali akademickou a průmyslovou sféru. Proto byla v dubnu tohoto roku podána přihláška do druhé veřejné soutěže Programu Národní Centra Kompetence, vyhlášené Technologickou agenturou České Republiky (TAČR). Do navazujícího NCK MATCA 2 s námi vstupují nejenom všechna současná pracoviště našeho konsorcia, ale také čtyři noví partneři (Ústav pro hydrodynamiku AV ČR, v. v. i., SHM, s. r. o., ad-tech s.r.o. a Advanced Metal Powders s.r.o.).

Výsledky soutěže budou známy do 30. listopadu 2022.

Akademické subjekty:

FZU TUL IPP UPOL HiLASE CHV IT JČU MUNI UFCH JH BC IH

Komerční subjekty:

HVM BaL LET CZUB CARDAM SIGMA VS OZM FNM SHM ADT AMP

TUL FNM BC OZM UFCH JH IT IPP FZU BAL HVM LET HiLASE CARDAM JČU SIGMA MUNI UPOL VS CZUB CHV

Společnost Vakuum servis s.r.o. byla založena v roce 1991 jako kvalifikovaný Servis Balzers. V roce 2003 byl název změněn na Vakuum servis s.r.o. a právní forma byla změněna z fyzické osoby na společnost s ručením omezeným. Firma se stala servisním střediskem vakuové společnosti Pfeiffer Vacuum. Je také obchodním zástupcem společností VAT Vakuumventile a Scia Systems v České republice a na Slovensku. Spolupracuje s dalšími vakuovými společnostmi, jako jsou HSR AG, Omicron Technologies a Anest Iwata.

Vakuum Servis s.r.o. se zaměřuje na servis různých druhů vakuových čerpadel, prodej vakuových komponent, výrobu systémů detekce úniků plynů a návrh vakuových zařízení a řešení šitých na míru požadavkům zákazníka. Vakuum servis s.r.o. má také silné postavení na místním trhu v oblasti povlakovacích technologií pro polovodiče a optiku.